Dermapen to innowacyjna technologia, dzięki której już teraz w sposób nieinwazyjny można opóźniać procesy starzenia, zwalczać łysienie, przebarwienia skóry, blizny potrądzikowe czy rozstępy. Urządzenie sprawdza się też idealnie w celu ujędrniania skóry.

Charakterystyka urządzenia

Dermapen to w pełni opatentowana technologia pulsujących igieł, jednak od dotychczas stosowanych metod regeneracji skóry poprzez mikro nakłuwanie jest o wiele bardziej bezpieczna i tak samo skuteczna.

Działanie Dermapenu jest proste. Urządzenie zawiera specjalne kartridże, które są wymieniane po każdym zabiegu. Te zawierają 12 molibdenowych igieł o grubości 33G. Ciekawostką jest fakt, iż igły nie zawierają chromu ani niklu więc mogą być bezpiecznie stosowane nawet u osób, które są uczulone na tego rodzaju metale. Do tego igiełki są cieniutkie, przez co zabieg staje się całkowicie bezbolesny, można nawet mówić o pełnym komforcie jego wykonywania.

Warto również wspomnieć o specjalnej technologii AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling. To silnik, który pozwala na pracę urządzenia podczas zabiegu z prędkością do 1300 nakłuć na sekundę. Jak dotąd, jeszcze żadne inne urządzenie nie osiągnęło takiego wyniku.

Cechy zabiegu

Dermapen pozwala na indywidualne ustawienia biorąc pod uwagę preferencje każdego pacjenta. Możliwe jest dobranie głębokości iniekcji skóry (od 0,5 mm do nawet 2,5 mm), dzięki czemu dermatolog może w pełni kontrolować przebieg zabiegów. Właśnie tym różni się od tradycyjnych derma rollerów oraz mezoterapii igłowej. Pamiętajmy, że przy tym wszystkim Dermapen wykazuje najlepszą efektywność poprzez pobudzanie i stymulacje naskórka do naturalnej odbudowy.

Co ważne, zabiegi przy wykorzystaniu Dermapenu można wykonywać na wielu partiach ciała. Najczęściej korzysta się z niego w celu niwelowania zmian skórnych na całej twarzy, szyi, dekolcie, ale też brzuchu, plecach, pośladkach czy udach. Zabiegi można wykonywać też na skórze głowy, w celu zwalczania łysienia.

Jak działa Dermapen

Zabieg można podzielić na trzy fazy. W każdej z nich pulsujące igły ułatwiają dostarczanie substancji, które są niezwykle odżywcze dla naskórka i skóry właściwej. To stymulacja fibroblastów – poprzez powstałe mikro urazy skóra wykazuje naturalne zdolności do naprawy, w wyniku na przykład indukcji kolagenu.

Kto powinien skorzystać z zabiegów?

Dermapen jest urządzeniem idealnym dla osób, których skóra twarzy i poszczególnych partii ciała jest wiotka, niezbyt ujędrniona. Wskazaniem do wykonywania serii zabiegów urządzeniem tego rodzaju są rozstępy, przebarwienia skóry czy blizny – na przykład potrądzikowe. Dermapen sprawdza się idealnie jako urządzenie do niwelowania pierwszych oznak starzenia. Ciekawostką może być fakt, iż innowacyjna technologia, którą zastosowano działa też skutecznie w walce z łysieniem.

 

mezoterapia gdańsk