Wągry mogą być poważnym i trudnym do wyeliminowania utrapieniem. Są to poszerzone pory, które uległy zatkaniu przez łój oraz martwy naskórek, które stanowią idealną pożywką dla bakterii. Warto je wyeliminować choćby z poniższych powodów:

  • są nieestetyczne, szczególnie wągry na nosie nadają twarzy niezadbanego wyglądu,
  • z czasem niektóre wągry mogą przekształcić się w pryszcze,
  • twarz pokryta wągrami wygląda starzej niż w rzeczywistości,
  • utrudniają one zdrową pracę gruczołów łojowych. Wzmagają nadprodukcję sebum,
  • wągry są środowiskiem, w którym namnaża się wiele bakterii.

Jeśli poszukujesz zabiegów na usuwanie wągrów sprawdź DARMOWE KONSULTACJE w Clinica Cosmetologica. Zadzwoń ☎ +48 791 604 604
Więcej dowiesz się na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/

Czy wyciskać wągry? 

Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się wągrów. Przeważnie stosują one najprostszą metodę ich usunięcia, tj. wyciskanie. Jednak absolutnie należy każdemu odradzić wyciskanie wągrów. Powoduje ono szereg niekorzystnych zmian:

  • wyciśnięciu ulega tylko górna cześć zatkanego poru, reszta pozostaje nada zatkana,
  • rozniesieniu ulegają bakterie, które mogą powodować powstawanie kolejnych zaskórników i pryszczy,
  • skóra może ulec uszkodzeniu. W skrajnym przypadku mogą pojawić się blizny i odbarwienia skóry. Istnieje także ryzyko pęknięcia naczynek podskórnych, szczególnie gdy wyciskane są wągry na nosie.

Jak usunąć wągry? Peelingi 

Należy posiadać odpowiednią wiedzę dotycząca tego jak oczyścić twarz z wągrów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest peeling na wągry za pomocą specjalnie dobranych kwasów. W ten sposób można skutecznie usunąć wągry na twarzy, wągry na plecach, wągry w uszach. Jest to także dobry sposób na wągry na nosie. Peeling na wągry najczęściej jest wykonywany przy użyciu kwasu migdałowego, kwasu salicylowego, kwasu pirogronowego oraz kwasu glikolowego. Najsilniejsze z nich są dwa ostatnie. Skutecznie wnikają one wgłęb porów i udrażniają ich ujście, rozpuszczając zalegające sebum. Usuwają martwy naskórek oraz regulują pracę gruczołów łojowych.

Acnelan – także na trądzik 

Acnelan ma podobne działanie do peelingu. Składa się z mieszanki kwasów (migdałowego, salicylowego, szikimowego) oraz sodium lepargilate. Jest polecany osobom, które oprócz wągrów cierpią na trądzik. Dzięki temu zabieg ten jest bardziej wszechstronny i pozwala uporać się z dwoma problemami jednocześnie.

Peeling kawitacyjny ultradźwiękowy 

Peeling kawitacyjny to nowoczesny sposób na wągry. Na skórę oddziałują ultradźwięki, które usuwają martwy naskórek i udrażniają pory z nadmiaru sebum. Dzięki temu skóra staje się zdrowa i zadbana. Przy odpowiedniej codziennej pielęgnacji skóry efekt zabiegu jest trwały.

Mikrodermabrazja  

Innym rodzajem peelingu jest mechaniczne usuwanie martwego naskórka za pomocą szybko obracającej się głowicy. Zawiera ona powierzchnię ścierną zbudowaną z diamentów. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuniecie zanieczyszczeń zalegających w porach.

Maseczki na wągry – skuteczność 

Maseczka na wągry pozwala na tylko ograniczone udrożnienie porów. Usuwane jest tylko sebum znajdujące się w górnej części porów. Głębiej zalegające zanieczyszczenia pozostają nienaruszone, a w konsekwencji wągry nie zostają usunięte. Maseczka na wągry ma jedynie doraźne działanie. W dłuższej perspektywie nie rozwiązuje problemu.

Co na wągry?

Domowe metody (maseczka, wyciskanie) nie są odpowiedzią na często zadawane pytanie o to, jak usunąć wągry w sposób skuteczny i trwały. Pewne rezultaty da tylko specjalistyczny zabieg, np. peeling na wągry z użyciem kwasów, Acnelan, peeling kawitacyjny i mikrodembrazja). Warto wiedzieć, że wbrew temu co mówi wiele źródeł, usuwanie wągrów laserem nie należy do polecanych metod. W ten sposób laser nie jest w stanie w pełni oczyścić porów skóry z zanieczyszczeń.